Odpady Paleniskowe - ekspertyza

Sklep internetowy Certyfikowane Materiały Odniesienia Unia Europejska
Ikona BIP Ikona poczty Ikona rodo Ikona Grupa JSW Facebook

CLP-B Sp. z o.o. w oparciu o wieloletnie doświadczenie w zakresie badania parametrów paliw stałych oraz odpadów z ich spalania opracowało metodę identyfikacji substancji pochodzących z niedozwolonego termicznego przekształcania odpadów w kotłach centralnego ogrzewania.
Oferujemy wykonanie ekspertyzy w zakresie badania odpadów paleniskowych pod kątem spalania współspalania niedozwolonych substancji (śmieci/odpadów).  Wdrożony autorski model identyfikacji substancji niedozwolonych odpadów /śmieci w pobieranych próbkach odpadów paleniskowych w sposób jednoznaczny pozwala odpowiedzieć na pytanie  - czy doszło do termicznego przekształcania odpadów/śmieci w kotle centralnego ogrzewania.
Ekspertyza w głównej mierze oparta jest o akredytowane badania wybranych parametrów fizykochemicznych odpadów paleniskowych (żużli, popiołów). Przeprowadzone badania mają na celu oznaczenie składu chemicznego odpadów oraz określenia występowania ewentualnych zanieczyszczeń.

CLP-B Sp.  z o.o.  oferuje również pobieranie próbki odpadów paleniskowych (żużli, popiołów) przez pracowników Jednostki Inspekcyjnej CLP-B Sp. z o.o. występujących w charakterze rzeczoznawcy podczas kontroli nieruchomości przez uprawnionego Zamawiającego tj. Straże Miejskie i Gminne, urzędników miejskich.

Ponadto proponujemy Państwu  specjalistyczne szkolenie ze szczegółowym omówieniem specyfiki i metod poboru próbek odpadów paleniskowych oraz wymogów prawnych w tym zakresie.  Szkolenie dedykowane jest przede wszystkim dla osób odpowiedzialnych za pobór próbki odpadów paleniskowych.

W temacie szeroko rozumianych odpadów paleniskowych i problemów związanych z ich termicznym przekształcaniem, spalaniem współspalaniem współpracujemy z poniższymi Miastami i Gminami.